Dresinare humanum est (łacińskie powiedzenie)
drezyniarze.pl O nas

Bractwo Drezynowe
info@drezyniarze.pl

Bądź na bieżąco! Tutaj wpisz swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać info o nowościach
Kim jesteśmy
Bractwo Drezynowe - to stowarzyszenie zrzeszające bliskich sobie przyjaciół, będących jednocześnie miłośnikami techniki oraz zapaleńcami, lubiącymi spędzać czas nieszablonowo i czerpać z życia jak najwięcej. Bractwo założone zostało jesienią roku 2003. Celem naszym jest popularyzowanie turystyki drezynowej i historii kolejnictwa, a także troska o istniejące zabytki techniki kolejowej.

Mamy także liczne grono sympatyków aktywnie nas wspierających. Jeśli Ty także chcesz do nasz dołączyć - skontaktuj się z nami.

Działalność
Operujemy na różnych torowiskach wyłącznie za zgodą ich właścicieli. Organizujemy i przeprowadzamy spotkania i imprezy plenerowe z udziałem naszych drezyn, bierzemy udział w festynach, piknikach i innych imprezach mających na celu popularyzację spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i z udziałem techniki kolejowej, konstruujemy różnego typu pojazdy szynowe (także na zamówienie). Ponadto organizujemy we współdziałaniu z lokalnymi stowarzyszeniami akcje przywracania drożności szlaków kolejowych po aktach wandalizmu, kradzieży czy też po nadmiernym rozroście roślinności. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy sprzyjające "słusznej sprawie".
Jak zaczynaliśmy
Pomysł zbudowania drezyny zrodził się pod koniec lat 80-tych. Miał to być pojazd do poruszania się w tunelach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Pomysł upadł ze względu na zbyt wiele niesprzyjających czynników. Reaktywacja nastąpiła jesienią 2003 roku. Powołane do życia zostało Bractwo Drezynowe, stworzone plany drezyny z silnikiem motocyklowym i rozpoczęte praktyczne działania.

Wiosną i latem roku 2004 pracowaliśmy intensywnie nad osiągnięciem etapu umożliwiającego dokonanie pierwszej jazdy. Odbyła się ona 3-go sierpnia na trasie Gołków - Złotokłos.

Zobacz film z pierwszej jazdy (1,9MB)

aktualizacja: 2018-08-22 logowanie